Co robić z bólem i drętwieniem nadgarstka?

Rok temu miałam skręcony nadgarstek oraz krwiaka. Od około miesiąca mam bóle w okolicy nadgarstka oraz cierpną i drętwieją mi palce, kciuk drugi trzeci i czwarty. We czwartek mam wizyte u ortopedy, lekarz rodzinny na skierowaniu napisał ze podejrzenie Parestezje
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

parestezje to objaw, który objawia się jako uczucie mrowienia, drętwienia, lub cierpnięcia w określonych obszarach ciała, takich jak palce. Może być spowodowany różnymi przyczynami, w tym uszkodzeniem nerwów, uciskiem na nie lub zaburzeniami krążenia.

W kontekście skręcenia nadgarstka rok temu, bóle w okolicy nadgarstka oraz drętwienie i cierpnięcie palców mogą być związane z wcześniejszą kontuzją. Możliwe, że obszar po urazie nieprawidłowo się zagoił i wymaga interwencji lekarskiej.

Wizyta u ortopedy jest dobrym krokiem, ponieważ specjalista będzie w stanie ocenić objawy, przeprowadzić badanie fizykalne i ewentualnie zlecić dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak elektromiografię lub badanie obrazowe (np. rezonans magnetyczny), aby dokładnie zidentyfikować przyczynę dolegliwości.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.