Co robić z uciążliwym bólem nadgarstka?

Dzień dobry :) Od kilku miesięcy borykam się z bólem nadgarstka. W ostatnich dwóch tygodniach przybrał na sile. Silny ból pojawia się przy podnoszeniu ciężkich rzeczy, dźwiganiu się na nadgarstku podczas np. wstawania, ruszaniem w przód/tył, obracania. Nie było żadnego urazu, uderzenia. Ciężko wykonywać mi jakiekolwiek ćwiczenia z podporem na dłoniach. Dodam, że mam 30 lat i od 6 lat pracuję jako pracownik biurowy, przy komputerze, czy to może mieć wpływ na ból nadgarstka?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opis może sugerować, że cierpi Pani na zespół cieśni nadgarstka. Ta dolegliwość może pojawić się przy naprawdę wielu schorzeniach, poczynając od chorób reumatycznych, kończąc na urazach. Bardzo często tworzy się on u osób, które pracują biurowo i używają rąk do pisania na klawiaturze.

Zalecamy też udanie się do ortopedy, który będzie w stanie ocenić konkretną przyczynę bólu nadgarstka. Możliwe też, że nie zauważyła Pani jakiegoś urazu mechanicznego, który mógł uszkodzić okolicę dłoni i powoduje dolegliwość bólową. Warto też sprawdzić, czy nie doszło do zwykłego nadwyrężenia lub przeciążenia, jednak w tym przypadku, kiedy ból trwa już ponad rok, jest to mało prawdopodobne.

Zachęcam do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-bolem-nadgarstka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moglo-sie-stac-z-moim-nadgarstkiem

Poniżej zamieszczam także link do artykułu, w którym znajdzie Pani więcej informacji o zespole cieśni nadgarstka:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-nadgarstka-zespol-ciesni-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.