Co robić po tym skręceniu nadgarstka?
Witam, Ponad 7 miesiecy temu skrecilem nadgarstek. Badanie USG i RTG nie wykazaly zlaman i uszkodzen. Niestety po tak dlugim czasie mam problemy nawet podniesc kubka z kawa (w zaleznosci od tego pod jakim katem to zrobie). Caly czas widoczna opuchlizna oraz "siwy" kolor (blizej kciuka z prawej strony nadgarstka patrzac od wewnetrznej strony dloni). Co moze byc przyczyna po tak dlugim czasie jezeli badania nie wykazaly zadnych uszkodzen ? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
Skręcenie nadgarstka to dość często spotykany uraz kończyny górnej człowieka. Do objawów tego urazu zaliczamy jedynie bolesność, obrzęk i zaczerwienienie. Nie występuje ograniczenie ruchów czy zniekształcenie w obrębie stawu. Ból nadgarstka jest powodowany naciągnięciem lub zerwaniem wiązadeł. Najczęściej dochodzi do uszkodzeń więzadła łódeczkowato-księżycowatego oraz księżycowato-trójgraniastego. Uraz drugiej z wymienionych struktur często charakteryzuje się brakiem widocznych zmian na wynikach badań RTG, USG czy MRI. Być możę w Pana przypadku doszło między innymi do takiego schorzenia.
Opuchlizna i siny kolor może świadczyć o nagromadzeniu się krwi wewnątrz dłoni w miejscu zmiany barwy. Leczenie naderwanego więzadła księżycowato-trójgraniastego polega na unieruchomieniu nadgarstka, a czas powrotu do zdrowia trwa kilka tygodni. Potem można rozpocząć rehabilitację. Jeżeli leczenie zachowawcze nie przynosi skutku, wykonuje się zabieg chirurgiczny.
W Pana przypadku wskazana jest wizyta u ortopedy w celu powtórnego badania.
Proszę zapoznać się także z artykułami:
https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci-nadgarstka
https://portal.abczdrowie.pl/skrecenie-stawu