Dlaczego mam parestezje łydek?

Dzień dobry. Mam 35 lat i na pewno warto dodać na wstępie, że jestem hipochondrykiem. Niemniej i tak pozwolę sobie zadać pytanie. Otóż po bieganiu i długich spacerach przez kilka dni utrzymują się u mnie bóle łydek i parestezje (mrowienie), czasem mrowi mnie wyżej na udach, ale to śladowe. Przy tym wszystkim nadmienię, że mam płaskostopie, a moja technika biegania jest dość marna, zaś buty już nie najlepsze. Niemniej jako hipochondryk boję się poważnych chorób: takich jak SLA, czy zakrzepica (to drugie trochę mniej, gdyż nogi nie są opuchnięte). Czy są poważne przesłanki ku temu? Pozdrawiam i dziękuję

Dzień dobry, jeżeli coś Pana niepokoi, proszę udać się do lekarza rodzinnego- na początku warto wykluczyć mniej poważne przyczyny, jak np. niedobór magnezu.