Ból łydki po skręceniu kostki

Witam. 5 dni temu ściągnięto mi szynę po skręceniu stawu skokowego. Miałem ją 4 tygodnie. Staw skokowy nie boli ale bardzo boli łydka przy jakimkolwiek ruchu i dotyku. Oprócz tego jest zaczerwieniona i bardzo opuchnięta. Bardzo proszę o pomoc co jest przyczyną. Czy to może być zakrzepica? Nie wiem czy czekać aż samo przejdzie czy może to być coś poważnego i lepiej udać się do lekarza? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie i jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego lub izby przyjęć. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.