Skręcenie i naderwanie stawu skokowego u córki

Witam, Moja córka( 17 lat) potknęła się na chodniku i upadła, przy czym uszkodziła sobie nogę. Gdy poszłam z tym do lekarza okazało się że jest to skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Było to 4 tygodnie temu a córkę dalej boli noga i chodzi o kuli,jest też trochę spuchnięta. Chciałam zapytać co z tym można zrobić, ponieważ moja koleżanka też miała naderwanie stawu skokowego i miała nogę w szynie, czy moja córka też powinna mieć nogę w szynie???

Magdalena StusiĹska

zasadniczo przy tego typu urazie noga powinna zostać unieruchomiona w szynie. Jesli kończyna puchnie i boli- najlepiej skonsultować się z lekarzem.