Skręcenie kostki oraz rwący ból
Witam, dwa tygodnie temu skręciłam kostkę, zdjęcie RTG według lekarza nie wykazało złamań. Chodzę w stabilizatorze i o kulach, nadal nie jestem w stanie obciążyć chorej nogi. Rwący, kłujący ból od kilku dni nasila się. Jakie mogą być przyczyny, czy jest możliwe pęknięcie kośći? Czy zabiegi fizykoterapii mogłyby pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam,
skręcenie stawu skokowego niestety dosyć długo się goi. Jeśli noga nadal jest mocno opuchnięta, proponuję udać się ponownie do lekarza, a w międzyczasie stosować na opuchnięte miejsce maści przeciwzapalne/przeciwobrzękowe oraz chłodzić. Jeśli natomiast opuchlizny już nie ma, można udać się do terapeuty manualnego, który stwierdzi, czy kości śródstopia nie przemieściły się nieprawidłowo względem siebie.
Pozdrawiam