Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Postępowanie po skręceniu stawu skokowego

dwa lata temu stwierdzono u mnie skręcenie stawu skokowego,unieruchomiono w gipsie na dwa tygodnie. Potem maści i noga wróciła do sprawności.Tydzień temu nadwyrężyłam więzadła, założono szynę gipsową i zalecono noszenie przez 3 tyg, oraz przyjmowanie zastrzyków co drugi dzień. Noga bolała tylko po urazie, oraz dzień po założeniu szyny,gips bardzo mi przeszkadzał i zdjęłam go po 4 dniach.Minął tydzień,nie staję na nodze,owijam bandaż i nakładam stabilizator,smaruję altacetem,to wystarczy?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowna Pani,
Postępowanie w skręceniu stawu skokowego zależy od jego stopnia. W przypadku stopnia I lub II leczeniem wystarczającym jest stabilizator (sztywny z bocznymi wzmocnieniami). Opatrunek gipsowy nie jest potrzebny. Dodatkowo objawowo można stosować różne maści z lekami przeciwzapalnymi oraz chłodzenie. Konieczne jest powstrzymanie się od aktywności sportowej i innych czynności mogących sprzyjać kolejnym urazom skrętnym. Pozdrawiam, dr n.med. Paweł Kołodziejski, chirurg stopy i stawu skokowego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy