Skręcony i naderwany staw skokowy

Mam skręcony i naderwany staw skokowy, noga jest w szynie gipsowej. Czy mogę samodzielnie ściągać bandaż (cześć gipsowa zostałaby na miejscu) żeby posmarować chorą nogę żelem na opuchliznę jeżeli ten bandaż zaraz zostałby przeze mnie z powrotem założony?

Szanowana Pani - w opisanym zakresie czynności jak najbardziej tak. Prosze pamiętać o zakazie siedzenia z opuszczona kończyną dolną !
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia