Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nosić stabilizator po skręceniu stawu skokowego?

Witam.Miesiac temu skrecilem staw skokowy,mialem gips na nodze przez 2 tygodnie,potem sciagmieto mi go i chodzilem jeszcze o kulach przez dwa tygonie,teraz chodze juz tydzien bez kuli ale odczuwam duzy bol oraz lekka niesatbilnosc.Czy musze teraz nosic stabilizator kiedy staw i tak juz jest oslabiony i ile to jeszcze potrwa?Dziekuje
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, stosowanie stabilizatora, nawet przez kilka tygodni przyspieszy gojenie się stawu i pomoże zapobiec skręceniom w przyszłości.
W przeciwieństwie do gipsu stabilizator nie odciąża całkowicie stawu i nie powoduje unieruchomienia, co pozwala rehabilitować staw skokowy i trenować mięśnie kończyny dolnej, zapobiegając ich zanikowi.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Dzień dobry

W przypadku odczuwania niestabilności stawu skokowego na pewno należy używać stabilizatora do wszelkich aktywności sportowych. Na tym etapie konieczne jest szybkie rozpoczęcie specjalistycznej rehabilitacji.
Należy pamiętać że część skręceń stawu skokowego kończy się przewlekłą niestabilnością stawu co może wymagać w przyszłości operacyjnej rekonstrukcji więzadeł.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy