Opuchlizna skręconego stawu skokowego

Niepokojąca opuchlizna. 25 dni temu doznałam skręcenia 2 stopnia stawu skokowego m.in.z drobnym awulsyjnym naderwaniem więzadła piszczelowo-strzałkowego.Noga nadal jest opuchnięta od dolnej części łydki (okolice stawu) aż do palców.Krwiak już prawie niewidoczny.Poruszam się o 2 kulach tylko gdy muszę oraz stosuję zaleconą ortezę.Staw nie boli podczas próby równomiernego obciążenia.Ile czasu normalnie może utrzymywać się opuchlizna (opuchlizna największa u góry pomiędzy stawem a palcami nóg).

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
nie pisze Pani jak duża jest opuchlizna stopy, natomiast przy takim urazie może ona się utrzymywać nawet po takim okresie czasu- proszę spróbować odpoczywać z nogą w górze i chłodzenia kończyny.