Postępowanie po skręceniu II stopnia stawu skokowego

23 dni temu doznałam skręcenia 2 stopnia stawu skokowego z m.in.naderwaniem więzadła piszczelowo-strzałkowego przedniego(6.4mm).Zdarzają się bóle w okolic uda(?),w okolicy łydki oraz stawu.Noga nadal jest spuchnięta od połowy łydki w dół. Krwiak nie zszedł do końca (jest dużo mniejszy i bledszy). Poruszam się o 2 kulach.Stosuję ortezę.1)proszę o szczególowy opis kiedy i jak powinnam zacząć uruchamiać tą nogę? 2)Jak długo może się utrzymywać opuchlizna nogi przy prawidłowym gojeniu urazu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, opuchlizna moze utrzymać sie przez kilkanaście dni, prosze odciążać nogę przez okres 6-8 tygodni i skonsultować sie z ortopeda. Pozdrawiam