Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skręcenie stawu skokowego i opuchlizna stopy

1.05.2015 skręciłam nogę w stawie skokowym(zwichnięcie,skręcenie i naderwanie wiązadeł stawu skokowego i poziomu stopy) Stosowałam się ściśle do zaleceń lekarza na pogotowiu a potem ortopedy tzn. przez 2 tyg.wogóle nie dotykałam stopą do podłogi,zakładałam orteze i poruszałam się o kulach. Po ponad 2 tyg.od zdarzenia lekarz zalecił 10 masaży wirowych,które już zrealizowałam. Teraz jestem w trakcie zabiegów: Laser,Ultradźwięki z żelem,krioterapia( wszystko po 10 X).Obecnie poruszam się bez kul. Martwi mnie fakt,że noga jest cały czas spuchnięta-z rana mniej a już po chwili wygląda jak noga słonia. Stopa w okolicy kostki i palców jest b.goraca.Od 3 dni łykam: BIOFENAC 100 mg 2x dziennie i CYCLO 3 Fort rano 2 tabletki. Martwi i zastanawia mnie ta opuchlizna i gorączka. Czy aby nic złego w tej nodze się nie dzieje?Podczas ostatniej wizyty lekarz zlecił ponowny RTG stopy ale nie ma złamania. Czy aby nie powinnam być skierowana na USG tej stopy??? Jeżeli gorączka i opuchlizna są normalną rzeczą to jak długo taki stan się może utrzymywać?Pozdrawiam i b.proszę o w miarę dokładne wyjaśnienie moich wątpliwości.
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Opuchlizna może występować wiele tygodni od urazu (jednak nie powinna być znaczna) natomiast gorączka jest objawem niepokojącym i na pewno wymaga Pani dokładniejszej diagnostyki obrazowej. Sugeruję kontakt z ortopedą, ponieważ sam bez możliwości przeprowadzenia badania i oceny badan obrazowych nie wiele mogę więcej powiedzieć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy