Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naderwanie i skręcenie stawu skokowego

Witam skręciłem i naderwalem staw skokowy prawy mam opaskę elast 1 dzień po urazie jak poruszyłe stopa do gory to tak jakby coś się odklejalo w tylnej części stopy teraz już jest 4 dzień i tego nie czuje ale jak porusza stopa do środka tak jak skręciłem ja to czuje jakby się też coś tam rozklejalo czy to normalne ? Oczywiscie nie chodze na tej stopie Mam wogule nie poruszać ta stopa ? Jak mam trzymać stopę ? Tak jak ona chce czyli tak jak opada max na du czy podtrzymywać ja bardziej zgieta
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie,
Nie moge zapoznać sie z wynikami Pana badań czyli z RTG i USG stawu skokowego jednak jeżeli faktycznie doznał Pan skręcenia stawu skokowo-goleniowego to podstawowym leczeniem w pierwszym okresie czyli ok 10-14 dni jest unieruchomienie stawu w ortezie a nawet gipsie. Dalsze postępowanie powinno byc zaplanowane po tym czasie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu.
0

Szanowny Panie, skręcenie stawu skokowego wymaga w pierwszym etapie leczenia unieruchomienia. Czas unieruchomienia jest uzależniony od stopnia uszkodzenia struktur wchodzących w skład stawu skokowego. Postawą zaplanowania leczenia i dalszego postępowania jest badanie fizykalne + ew. badania dodatkowe. Sugeruję poddanie się zaleceniom ortopedy, który badał Pana bezpośrednio po urazie bądź rekonsultacje ortopedyczną. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy