Naderwanie i skręcenie stawu skokowego

Witam skręciłem i naderwalem staw skokowy prawy mam opaskę elast 1 dzień po urazie jak poruszyłe stopa do gory to tak jakby coś się odklejalo w tylnej części stopy teraz już jest 4 dzień i tego nie czuje ale jak porusza stopa do środka tak jak skręciłem ja to czuje jakby się też coś tam rozklejalo czy to normalne ? Oczywiscie nie chodze na tej stopie Mam wogule nie poruszać ta stopa ? Jak mam trzymać stopę ? Tak jak ona chce czyli tak jak opada max na du czy podtrzymywać ja bardziej zgieta

Szanowny Panie,
Nie moge zapoznać sie z wynikami Pana badań czyli z RTG i USG stawu skokowego jednak jeżeli faktycznie doznał Pan skręcenia stawu skokowo-goleniowego to podstawowym leczeniem w pierwszym okresie czyli ok 10-14 dni jest unieruchomienie stawu w ortezie a nawet gipsie. Dalsze postępowanie powinno byc zaplanowane po tym czasie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Szanowny Panie, skręcenie stawu skokowego wymaga w pierwszym etapie leczenia unieruchomienia. Czas unieruchomienia jest uzależniony od stopnia uszkodzenia struktur wchodzących w skład stawu skokowego. Postawą zaplanowania leczenia i dalszego postępowania jest badanie fizykalne + ew. badania dodatkowe. Sugeruję poddanie się zaleceniom ortopedy, który badał Pana bezpośrednio po urazie bądź rekonsultacje ortopedyczną. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.