Ból i opuchlizna nogi po skręceniu i naderwaniu stawu skokowego

Witam,tydzień temu wychodząc z domu spadłam ze schodów (było ślisko).W szpitalu zdiagnozowali skręcenie i naderwanie stawu skokowego.Poszłam do ortopedy i założył mi gips na tydzień żeby sprawdzić.Już minął tydzień i został ściągnięty gips.Podczas wizyty nie czułam bólu ale jak wróciłam to wrócił oraz zauważyłam tą sama opuchliznę.Robię ćwiczenie co mi lekarz kazał za tydzień idę znowu do kontroli.Problem jest w tym,że nie mogę tak za bardzo stawać na a nogę i nadal boli.Co mam zrobić.

Witam,
Unieruchomienie po skręceniu stawu kolanowego powinno trwać przynajmniej 3 tyg. Dolegliwości bólowe narastają z powodu braku stabilizacji co może prowadzić do znacznie wydłużonego procesu gojenia. Sugeruję powrót do gipsu bądź ewentualnie ortezy.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia

Tydzień od urazu stawu to zdecydowanie mało, żeby mówić o powrocie do zdrowia. Tym bardziej, że był założony gips, po ściagnięciu którego człowiek i tak musi "wrócić do siebie" po względem odżywienia, wcześniej unieruchomionych tkanek.