Opuchlizna stopy a zwichnięcie

Dzień dobry! Wczoraj w godzinach południowych zeskakując z ostatnich schodów wywinęła mi się stopa do wewnątrz. Po kilku chwilach stwierdziłem, że raczej nic mi nie jest, gdyż mogłem się normalnie poruszać, a śladu opuchlizny nie było. Po około 2h chodzenia stopa zaczęła puchnąć, więc udałem się na pogotowie. Lekarz napisał, że mam zwichniecie, skręcenie, naderwanie więzadeł. Noga jest dziś dość opuchnięta. Nie zgodziłem się na gips. Czy jak nie będę stawał na nogę to wszystko wróci do normy?

Witam,
Z Pana opisu wynika, iż doznał Pan skręcenia stopy. Sytuacja taka zwykle wymaga unieruchomienia w łusce gipsowej bądź ortezie, oszczędzania kończyny, leczenia przeciwobrzekowego i przeciwbólowego a w dalszej perspektywie rehabilitacji.
Proszę nie bagatelizować unieruchomienia - jest bardzo istotne.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu