Mała opuchlizna i sporadyczny ból po skręceniu kostki

Witam! Tydzien temu skrecilam kostke, przeswietlenie nie wykazalo zlamania. 6 dni spedzilam w domu, aby maksymalnie odciazyc noge. Opuchlizna zeszla oraz bol z dnia na dzien zmniejszal sie. Jednak od poniedzialku musialam wrocic do pracy i wieczorem zauwazylam mala opuchlizne oraz sporadyczny bol. Co powinnam zrobic?

Dzień dobry

Po Pani opisie wnioskuję, że nastąpiło skręcenie stawu skokowego I stopnia.
Leczenie sprowadza się przede wszystkim do odpoczynku a jeżeli musi Pani chodzić do pracy proszę usztywniać kostkę za pomocą opaski elastycznej lub bandaża. W domu można robić zimne kompresy, wypoczywać z nogami uniesionymi nieco do góry oraz smarować kostkę żelem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym (Fastum, Voltaren) oraz przeciwobrzękowym (Altacet).
Na opuchliznę dobrze zadziała drenaż limfatyczny.

Pozdrawiam