Ból kostki dwa miesiące po skręceniu

Witam, dwa miesiące temu skręciłam kostkę - miałam zrobione prześwietlenie, które nie wykazało żadnych zmian ani złamań. Brałam leki zgodnie z zaleceniem lekarza i starałam się oszczędzać stopę. Mogę już normalnie chodzić, nawet biegać, jednak kostka wciąż mnie boli, zwłaszcza gdy naciągam stopę lub staję na palcach. Czy jest możliwe że ból minie samoistnie z czasem czy muszę się zgłosić do lekarza?

Witam,
niestety po urazach skrętnych stawów dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się przez długi czas.
Proszę nie forsować skręconego stawu skokowego, ponieważ po większych wysiłkach w stawie może gromadzić się nadmiar płynu stawowego, który będzie ograniczał ruchomość, powodował ból i opuchliznę stawu.
Zalecana byłaby w tym przypadku rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty oraz miejscowe stosowanie maści przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych.
Pozdrawiam