Jak postępować po skręceniu kostki?

Dzień dobry. Około 2 tygodnie temu skręciłam kostkę. Na początku była niewielka opuchlizna na kostce oraz stopie bez krwiaków czy siniaków jednak nie byłam w stanie nawet stanąć na nodze. Udałam się więc do ortopedy gdzie został przeprowadzony wywiad. Lekarz również oglądał kostkę lekko przekręcając ją w lewą oraz prawą stronę mówiąc o "nastawieniu" oraz zostałam skierowana na rezonans. Tam też została potwierdzona diagnoza o skręceniu kostki. Po wizycie jednak kostka oraz stopa zaczęła jeszcze bardziej puchnąć a także pojawiły się lekkie siniaki. Na ten moment opuchlizna zeszła całkowicie, siniaki także jednak do tej pory jestem w stanie jedynie "kuleć" na uszkodzonej nodze, ponieważ przy próbie normalnego chodzenia odczuwam ból w kostce oraz ból w stopie oraz dziwne uczucie kłócia. Ponadto kostka która wcześniej była widoczna tak jak w zdrowej nodze po urazie "schowała się" i jest prawie niewidoczna. Dodam, że stopa wykręciła się do strony wewnętrznej. Jedyne zalecenia jakie dostałam to smarowanie kostki maścią, zażywanie tabletek przeciwbólowych oraz elewacja skręconej kostki i zimne okłady. Czy opisane przeze mnie objawy mogą wskazywać na to że kostka nie "wygoiła" się tak jak powinna czy jest to normalne po skręceniu kostki i nie powinnam się tym przejmować?

Należy unieruchomić staw skokowy w ortezie z poduszką powietrzną lub żelową na kostki obejmującą również piętę i dającą możliwość ubrania buta - do chodzenia, leki pc obrzędowe, żel lub tabletki przeciwzapalne. Krioterapia, pole magnetyczne i ultradźwięki po 10x też mogą pomóc. Uszkodzenia torebek stawowych , więzadeł bez ich pełnego rozerwania goją się 6 do 12 tygodni.