Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność nogi po skręceniu kostki

Skrecilam nogę 13 wrzesnia , czyli dwa miesiące temu . Noga nadal opuchnięta w około kostki zew. jak i wewnętrznej . Krwiaki zeszły , bol tez jest dużo mniejszy jednak ja nadal nie moge " normalnie " chodzic , czy to jest normalne ? Na pogotowiu w dniu skręcenia zrobiono rtg stopy , zdjęcie nie wykazało złamań , zalecone mi metodę R.I.C.E . Badanie kontrolne tez wypadło ok , ale skad ta duza opuchlizna w dalszym ciagu ? Martwie sie juz a mój lekarz mowi , ze moze to potrwać nawet 6 miesiecy
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Sugeruję kontakt z fizjoterapeutą, który poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia pomoże Pani szybciej i jak najmniej boleśnie wrócić do pełnej sprawności. Niestety takie dolegliwości mogą utrzymać się przez kilka miesięcy od urazu.

0

Witam Serdecznie
Skręcenie stawu skokowego, raczej doprowadzenie kończyny po skręceniu trwa niestety bardzo długo i w niektórych przypadkach zostaje odczuwalne do końca życia. Kontakt z fizjoterapeutą jest bardzo dobrym rozwiązanie, ale osobiście polecam zimne okłady( NIE !! bezpośrednio lód do stopy !!) oraz odciążenie kończyny w miarę możliwości, w momencie spoczynku układać stopę wyżej aby nie dopuszczać do ciągłego opuszczenia nogi, delikatne krążenia stopą w jedna w drugą stronę, zwiększy krążenie w stopie co wspomoże zniwelowanie opuchlizny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy