Bolesność nogi po skręceniu kostki

Skrecilam nogę 13 wrzesnia , czyli dwa miesiące temu . Noga nadal opuchnięta w około kostki zew. jak i wewnętrznej . Krwiaki zeszły , bol tez jest dużo mniejszy jednak ja nadal nie moge " normalnie " chodzic , czy to jest normalne ? Na pogotowiu w dniu skręcenia zrobiono rtg stopy , zdjęcie nie wykazało złamań , zalecone mi metodę R.I.C.E . Badanie kontrolne tez wypadło ok , ale skad ta duza opuchlizna w dalszym ciagu ? Martwie sie juz a mój lekarz mowi , ze moze to potrwać nawet 6 miesiecy

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z fizjoterapeutą, który poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia pomoże Pani szybciej i jak najmniej boleśnie wrócić do pełnej sprawności. Niestety takie dolegliwości mogą utrzymać się przez kilka miesięcy od urazu.

Witam Serdecznie
Skręcenie stawu skokowego, raczej doprowadzenie kończyny po skręceniu trwa niestety bardzo długo i w niektórych przypadkach zostaje odczuwalne do końca życia. Kontakt z fizjoterapeutą jest bardzo dobrym rozwiązanie, ale osobiście polecam zimne okłady( NIE !! bezpośrednio lód do stopy !!) oraz odciążenie kończyny w miarę możliwości, w momencie spoczynku układać stopę wyżej aby nie dopuszczać do ciągłego opuszczenia nogi, delikatne krążenia stopą w jedna w drugą stronę, zwiększy krążenie w stopie co wspomoże zniwelowanie opuchlizny.