Opuchlizna nogi po wyciśnięciu krostki i skręceniu stopy

4 dni temu skrecilam stopę. Dostałam maści i zaszczyki przeciwzakrzepowe. Opuchlizna już zeszła i mogę już prawie normalnie chodzić. Jednak na lydce pojawiła mi się krsotka, po jej wycisnieciu okazało się, że tam był wlosek. Po kilku godz noga strasznie zapuchla wokół krostki i jest bardzo czerwone i twarde. Mogło mi się wydać zakażenie i czy to ma związek ze skreceniem stopy? Opuchlizna strasznie boli.

Witam serdecznie. Jeżeli objawy pojawiły się bezpośrednio po wyciśnięciu zmiany można wnioskować iż doszło do nadkażenia. Proszę zgłosić się do lekarza.