Siny kolor stopy i opuchlizna stopy po operacji haluksa

Witam, jestem 9 tygodni po operacji haluksa. Przez 8 tygodni stopa była w gipsie i dodatkowo miałam 1 drut, który został usunięty razem ze zdjęciem gipsu. Dziś już chodzę bez kuli, w butach sportowych. Palec jest sztywny, ale nie bardzo bolesny. Jedyne co mnie martwi, to siny kolor stopy oraz opuchlizna. Czy są jakieś metody, np. maści czy leki, które mogłabym zażywać, aby przyśpieszyć powrót do "normalności"? Jak długo taka opuchlizna może występować?

Witam,
na pewno ważna jest rehabilitacja po operacji.
Powinna Pani zgłosić się albo na konsultację do swojego lekarza ortopedy lub też to rehabilitanta. Oni na pewno udzielą Pani odpowiedniej porady widząc "na żywo" stopę.

pozdrawiam