Co może być przyczyną opuchlizny stopy po operacji haluksów?

Otóż we wtorek poddałam się operacji haluksów, metodą która pozwala na poruszanie się dzięki butowi ortopedycznemu 2-3 dni później. Dziś jest piątek a ja nadal nie mogę poruszać się przy pomocy buta- skacze o kulach. Jest to problem. Nie mogę zadrzeć przedniej części stopy do góry- powoduje to ból w stawie skokowym i miejscach ze szwami. Gdy stopa leży swobodnie przechyla się na prawą stronę(Operowana była lewa). W szpitalu podczas zmiany opatrunku raczej nie zauważyli niczego niepokojącego, tak samo podczas rentgena. Martwi mnie jednak brak możliwości używania buta. Czy jest możliwość że skorygowali mi od razu płaskostopie? Lekarz coś o tym wspominał na jednej z wizyt, ale mówił też o możliwości łącznie 4 operacji- 2x haluks 2x płaskostopie, być może połączył haluks i płaskostopie. Martwię się ponieważ osoba która dobierała mi buta mówiła że pierwszy raz widzi żeby ktoś na pięcie po tym stanąć nie mógł, ale może mało widziała. Stopa jest opuchnięta, czy to może być przyczyna? Czytałam wiele opinii, w których ludzie dodawali że mogli się poruszać już na 2 dzień albo 2-3 dni po zabiegu, dlatego się trochę boje.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna wizyta u ortopedy najlepiej u lekarza wykonującego zabieg, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.