Czy mogę się rehabilitować po skręceniu kostki?

Dwa tygodnie temu skrecilam kostkę i mam naderwane ścięgno ATFL. Jestem obecnie za granica i ciężko się dogadać z lokalnym lekarzem. Dostalam orteze do noszenia na 6 tygodni, pierwsze 7-10 dni odciążyłam stopę chodząc o kulach. Po 7 dniach zaczelam robić proste ćwiczenia stopy jakie dałam radę wyszukać na stronach rehabilitacyjnych, i bardzo szybko zaczęłam chodzić bez żadnego bólu (ból jest tylko wtedy jak proboje napiąć stopę w strone w która była skręcona) Po ponownej wizycie dowiedziałam się absolutnie nie mogę robić żadnych ćwiczeń stopą przez całe 6 tygodni, wiec od paru dni nic nie robie (oprócz chodzenia) a wydaje mi się z wtedy jest gorzej. Pytanie- czy jeżeli nie boli to mogę robić wstępne ćwiczenia? Czy faktycznie 6 tygodni nic? Obecnie nie mam możliwości na konsultacje fizjoterapeuty. Dziękuje

Można chodzić w ortezie. Ćwiczenia bez obciążania. Można wykupić żel z ketonalem oraz samodzielnie zabiegi - krioterapię. Nie napinać kostki bo więzadło wygoi się wydłużone i uraz ponowi się.