Co robić z tą opuchlizną po skręceniu?

Witam. Ponad tydzień skrecilam kostkę po kilku dniach poszłam do lekarza wykonali rtg chirurg stwierdził naderwanie torebki stawowej. Założył ortezę na kostkę wiązana i na rzep po 2 dniach puchnie mi stopa przy palcach i delikatnie mrowieje. Staram wiązać się luźno ortezę. Czego może być przyczyną? Co dalej robić. Leków nie dostała żadnych.

W przypadku pojawiającego się obrzęku należy skonsultować się z lekarzem ponieważ może być to obrzęk od noszenia ortezy. Orteza luźno wiązana nie spełnia swojej funkcji. To trzeba sprawdzić. Ew leki pc obrzękowe i pc zapalne.