Opuchlizna nogi wokół kostki po skręceniu stawu skokowego i naderwaniu więzadeł

Proszę o pomoc. Po skręceniu stawu skokowego naderwanie więzadeł wokół kostki i torebki stawowej. Gips 2 tyg 4 tyg orteza półtrawda, wróciłam do pracy noga puchła od 3 cm zmniejszała się z czasem, wzięłam wszystkie możliwe na rynku zabiegi fizykoterapii,2 tyg temu lekarz zalecił mało chodzić, chorobowe zwolnienie, jeździć na rowerze stacjonarnym w domu. Noga jednak nadal puchnie wokół kostki na 2-3mm, ciepła wokół kostki i zaczerwieniona. Co robić? Co dalej? Chyba nie gips jak mówił doktor?

Witam,
polecam robić zimne okłady, może pomogą taśmy konesio taping przyklejone przez terapeutę, bardzo dobrze radzą sobie z obrzękami i wysiękami. Trzeba oszczędzać kostkę jeśli ból się pojawia, ale po takim okresie unieruchomienia powinno być lepiej. Warto jeszcze wykonać prześwietlenie i upewnić się, że staw skokowy jest zdrowy.
Pozdrawiam

Witam,
przede wszystkim dobra diagnoza, po opisie wyglada to na może być stan zapalny żył, zakrzepica. Noga jestc spuchnięta i ciepła, może to być efektem zbyt ciasnego gipsu. W zadnym wypadku proszę się dać sobie załozyć kolejnego gipsu tylko dobrze zdiagnozować przyczynę tego stanu, np USG naczyć w kończynie dolnej.Sokoro noga puchnie, musi być problem z krążeniem. Jeżeli żyły będą dobre, polecam zimne okłady, noga w odciążeniu, uniesiona wyżej oraz ćwiczenia, terapia manualna, ew. kinesiotaping.
Pozdrawiam