Opuchlizna nogi wokół kostki po skręceniu stawu skokowego i naderwaniu więzadeł

Proszę o pomoc. Po skręceniu stawu skokowego naderwanie więzadeł wokół kostki i torebki stawowej. Gips 2 tyg 4 tyg orteza półtrawda, wróciłam do pracy noga puchła od 3 cm zmniejszała się z czasem, wzięłam wszystkie możliwe na rynku zabiegi fizykoterapii,2 tyg temu lekarz zalecił mało chodzić, chorobowe zwolnienie, jeździć na rowerze stacjonarnym w domu. Noga jednak nadal puchnie wokół kostki na 2-3mm, ciepła wokół kostki i zaczerwieniona. Co robić? Co dalej? Chyba nie gips jak mówił doktor?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam,
polecam robić zimne okłady, może pomogą taśmy konesio taping przyklejone przez terapeutę, bardzo dobrze radzą sobie z obrzękami i wysiękami. Trzeba oszczędzać kostkę jeśli ból się pojawia, ale po takim okresie unieruchomienia powinno być lepiej. Warto jeszcze wykonać prześwietlenie i upewnić się, że staw skokowy jest zdrowy.
Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Witam,
przede wszystkim dobra diagnoza, po opisie wyglada to na może być stan zapalny żył, zakrzepica. Noga jestc spuchnięta i ciepła, może to być efektem zbyt ciasnego gipsu. W zadnym wypadku proszę się dać sobie załozyć kolejnego gipsu tylko dobrze zdiagnozować przyczynę tego stanu, np USG naczyć w kończynie dolnej.Sokoro noga puchnie, musi być problem z krążeniem. Jeżeli żyły będą dobre, polecam zimne okłady, noga w odciążeniu, uniesiona wyżej oraz ćwiczenia, terapia manualna, ew. kinesiotaping.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy