Czy skręcenie kostki może tak długo puchnąć?

Dwa tygodnie temu przewróciłam się na schodach. Po kilku godzinach spuchła mi kostka prawej nogi. Opuchlizna początkowo była spora, po kilku dniach się zmniejszyła. Od tamtej pory kostka jest to bardziej to mniej spuchnięta (czasem prawie wcale, czasem nie widać rysów kostki). Czy skręcenie kostki może tak długo puchnąć? Mało chodzę, od początku smaruję żelem, od kilku dni chodzę w bandażu elastycznym.

Dzień dobry,

Taki stan jest możliwy. Radzę jednak udać się do fizjoterapeuty- pomocny okaże się masaż, kinesiotaping, mobilizacje stawu skokowego. Wszystko ma na celu zwiększenie przepływu krwi, odżywienie oraz pełne uruchomienie stawu. Wieczorami proszę nogę trzymać powyżej bioder, stosować zimne okłady.

Pozdrawiam serdecznie.