Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów oraz więzadeł stawu skokowego a zwolnienie lekarskie

Witam serdecznie posiadm na dzien dzisiejszy szyne gipsowa ze wzgledu ze noga mi puchła diagnoza jaka mi postawił chirurg to : "S93 zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy " 3 dzien mam szyne gipsowa lecz noga strasznie boli łydka puchnie w okolicy kostki niemoge sie dotkna a noga niemoge ruszuc palcami zabardzo tez nie mam 10 dni L4 czy po tych 10 dniach znow zostanie założony mi gips?na ileL4 jeszcze mam sie przygotowac? w pracy dużo chodze

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli ma Pan powyższe objawy konieczna jest wizyta u lekarza w celu sprawdzenia czy szyna i opatrunek nie jest zbyt mocno założony. W zależności od objawów może występować konieczność założenia gipsu. Co do długości zwolnienia w Pana przypadku wszystko będzie zależeć od stopnia ustępowania objawów i np. możliwości wykonywania pracy z nogą w gipsie.