Skręcenie kostki a opuchlizna

17.06 skręciłam kostkę, miałam rtg,stwierdzono skręcenie.kostka była trochę opuchnięta teraz opuchlizna się powiększyła( opuchniete tez okolica nad kostka w strone przodu nogi, to pojawiło się na początku)pojawiło się deliktne sinienie.Badzo zależy mi by noga byla jak najbardziej sprawna za 8 dni.., lekarz mówił że jest szansa, ale boje sie przez te zmiany. Jak długo po urazie powinno się chłodzić kostkę czy jest jakis sposób by przyspieszyć leczenie czy pojawiajace sie sinienie jest normalne?

Dzień dobry,

Istnieje kilka metod, które mogą przyspieszyć proces zejścia opuchlizny- podczas siedzenia/ leżenia proszę trzymać nogę w elewacji (uniesioną wyżej), stosować zimne okłady (cold packi) oraz drenaż limfatyczny. Masaż ten polega na wywieraniu odpowiedniego ucisku na tkanki i odprowadzeniu chłonki w odpowiednim kierunku (do najbliższych węzłów chłonnych- podkolanowych i pachwinowych). Należy tak długo stosować powyższe metody, dopóki opuchlizna nie zejdzie. Sinienie jest spowodowane wypływem krwi z uszkodzonych naczyń a więc jest czymś normalnym przy skręceniu stawu skokowego.

Pozdrawiam serdecznie.