Do jakiego lekarza mam się z tym zwrócić?

Dzień dobry jest po operacji (operacja 2011r) na kręgosłup szyjny implant na odcinek C5-C6, już od 2 miesięcy czuję że palec wskazujący i środkowy podczas pracy bardzo mnie bolą i podczas odpoczynku czuję że drętwieją? Proszę o informację do jakiego lekarza mogę się z tym zwrócić? Grzegorz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

parestezje kończyn górnych są stosunkowo częstą dolegliwością towarzyszącą zwyrodnieniom kręgosłupa, dyskopatii czy urazom mechanicznym kręgosłupa w odcinku szyjnym. Jeżeli w Pana przypadku nie doszło do uwypuklenia krążka międzykręgowego po operacji, to być może ból i drętwienie palców są spowodowane uciskaniem struktur nerwowych przez bliznę. Więcej o tego typu dolegliwościach w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Proszę skontaktować się z lekarzem, który dokonywał operacji lub z ortopedą czy neurochirurgiem. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie badania – tomografii komputerowej lub MRI, by ocenić, co wywołuje opisane przez Pana dolegliwości.

Proszę zapoznać się także z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-szyjna-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.