Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam rozumieć przez taki opis wyniku RTG?

Poprosze o interpretacje wyniku rtg Zniesienie fizjologicznej krzywizny Dyskopatia na wysokości C2-C3-C4-C5 Zaostrzenie krawędzi trzonów
KOBIETA, 42 LAT 2 miesiące temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

fizjologiczna lordoza to naturalne wygięcie kręgosłupa w odpowiednich odcinkach kręgosłupa, to jest szyjnym oraz lędźwiowym, która gwarantuje kręgosłupowi odpowiednią postawę oraz odporność na przeciążenia. Zniesienie tej lordozy następuje wskutek dyskopatii i oznacza nieprawidłowy kształt kręgosłupa w jednym lub obu odcinkach kręgosłupa.

Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/lordoza-ledzwiowa-przyczyny-objawy-leczenie.

Natomiast dyskopatia to choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wynikająca np. z niewłaściwej postawy, trybu życia itd. Wskutek tego struktury znajdujące się pomiędzy kręgami w kręgosłupie, czyli krążki międzykręgowe, zwane potocznie dyskami, ulegają degeneracji. U Pani są to dyski na poziomie C2-C5, które prawdopodobnie są przyczyną bólu charakterystycznego dla choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej problematykę dyskopatii poruszają nasze artykuły, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-szyjna-przyczyny-objawy-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy