Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z odwróceniem krzywizny w RTG
Prosze o wyjasnienie danego wyniku badania: zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z odwroceniem krzywizny. poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe trzonow szyjnych w postaci inicjacyjnych dziobastych wyostrzen ich krawedzi. zwezenie tarcz m-k na poziomach c2/c3, c3/c4,c4/c5,c6/c7 z cechami ich dehydratacji. na poziomach c4/c5, c5/c6 cechy uwypuklenia krazkow m-k. ograniczenie kostne kanalu kregowego w wymiarze strzalkowym wynosi okolo 16 mm.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie RTG uwidoczniło chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię (uwypuklenie krążka), zmiany zwyrodnieniowe oraz zniesienie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa z jej odwróceniem.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, neurochirurgiem lub ortopedą w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.