Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić z moimi dolegliwościami bólowymi?

Witam. Wielopoziomowa dyskopatia odcinka lędźwiowego, rwa kulszowa, udowa, dochodzi do paraliżu obu kończyn, nietrzymanie moczu. Tabletki nie pomagają, rehabilitacja na krótko. Gdzie mam się udać by uzyskać po. OC? Żyje z bólem 24/h.Lekarze ortopedzi u których byłam nic nie robią oprócz zlecania kolejnych rehabilitacji. Pozdrawiam. Kobieta 41 lat
KOBIETA, 42 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli dolegliwości, o których Pani pisze poparte są wynikami badań obrazowych i badań fizykalnych, a także występują niedowłady kończyn i nietrzymanie moczu, to jest to wskazanie do niezwłocznego podjęcia leczenia.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi chorób kręgosłupa: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa oraz https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-kregoslupa-ledzwiowego.

Zazwyczaj leczenie zachowawcze jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów borykających się z wieloma schorzeniami kręgosłupa. Pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych w przypadku dyskopatii, jednak kiedy okazuje się nieskuteczne może się okazać, że konieczne jest leczenie operacyjne.

Na ten temat powinna Pani porozmawiać z neurochirurgiem – do specjalisty należy zgłosić się z aktualnymi wynikami badań obrazowych, a także zebraną przez okres leczenia dokumentacją o zastosowanym leczeniu. Do neurochirurga będzie należeć decyzja o ewentualnej konieczności leczenia operacyjnego.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy