Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki ból może być spowodowany przed dyskopatię?

Witam, mam 30 lat i od kilku lat zmagam się z bólem odcinka lędźwiowego. Ból zmusił mnie by udac się do specjalisty W roku 2019 robiłam rezonans. Byłam z wynikiem u neurologa który potwierdzil dyskopatie. Ból nie do wytrzymania. Dostałam skierowanie na rehabilitację która nic nie pomogła. Udałam się z neurochirurga, który przepisał zastrzyki, które też nie pomogły. Zostałam zakwalifikowana do operacji na rok 2022. Byłam prywatnie u Fizjoterapeutów w dalszym ciągu ból lest, mimo ćwiczeń jakie zostały mi zalecone. Chciała bym udać się do innego lekarza który by potwierdził diagnozę, bądź wystawił swoją opinię co dalej. Opis z rezonansu jest dość długi
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety dyskopatia jest chorobą przewlekłą, w której leczenie zachowawcze, to jest rehabilitacje oraz farmakoterapia, mają na celu uśmierzenie bólu i zmniejszenie dolegliwości. Całkowite wyeliminowanie skutków choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa nie jest możliwe.

W przypadku zbyt późno rozpoczętego leczenia bądź wyjątkowo rozległych uszkodzeń leczenie może być długie i żmudne, a efekty np. fizjoterapii widoczne po wielu miesiącach. Niestety ta choroba wymaga również radykalnej zmiany w trybie życia. Niewskazane jest przeciążanie kręgosłupa, długotrwałe siedzenie, a pożądana: aktywność fizyczna (oczywiście odpowiednio dobrana przez fizjoterapeutę) oraz odpowiednia ilość płynów wypijana w ciągu dnia i in.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami z naszej strony dotyczącymi dyskopatii: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-kregoslupa-ledzwiowego oraz https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Niekiedy to jednak za mało – gdy pojawiają się zaburzenia czucia lub ucisk na struktury nerwowe, który może być przyczyną niedowładu kończyn czy ich paraliżu, bądź nie jest możliwe uśmierzenie bólu w żaden sposób. Wtedy neurochirurg może zadecydować o zabiegu chirurgicznym. Proszę więc udać się do specjalisty z wynikami badania MRI – to powinno dać odpowiedź na pytanie, czy w Pani przypadku konieczna jest operacja.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy