Czy taki ból może być spowodowany przed dyskopatię?

Witam, mam 30 lat i od kilku lat zmagam się z bólem odcinka lędźwiowego. Ból zmusił mnie by udac się do specjalisty W roku 2019 robiłam rezonans. Byłam z wynikiem u neurologa który potwierdzil dyskopatie. Ból nie do wytrzymania. Dostałam skierowanie na rehabilitację która nic nie pomogła. Udałam się z neurochirurga, który przepisał zastrzyki, które też nie pomogły. Zostałam zakwalifikowana do operacji na rok 2022. Byłam prywatnie u Fizjoterapeutów w dalszym ciągu ból lest, mimo ćwiczeń jakie zostały mi zalecone. Chciała bym udać się do innego lekarza który by potwierdził diagnozę, bądź wystawił swoją opinię co dalej. Opis z rezonansu jest dość długi

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety dyskopatia jest chorobą przewlekłą, w której leczenie zachowawcze, to jest rehabilitacje oraz farmakoterapia, mają na celu uśmierzenie bólu i zmniejszenie dolegliwości. Całkowite wyeliminowanie skutków choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa nie jest możliwe.

W przypadku zbyt późno rozpoczętego leczenia bądź wyjątkowo rozległych uszkodzeń leczenie może być długie i żmudne, a efekty np. fizjoterapii widoczne po wielu miesiącach. Niestety ta choroba wymaga również radykalnej zmiany w trybie życia. Niewskazane jest przeciążanie kręgosłupa, długotrwałe siedzenie, a pożądana: aktywność fizyczna (oczywiście odpowiednio dobrana przez fizjoterapeutę) oraz odpowiednia ilość płynów wypijana w ciągu dnia i in.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami z naszej strony dotyczącymi dyskopatii: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-kregoslupa-ledzwiowego oraz https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Niekiedy to jednak za mało – gdy pojawiają się zaburzenia czucia lub ucisk na struktury nerwowe, który może być przyczyną niedowładu kończyn czy ich paraliżu, bądź nie jest możliwe uśmierzenie bólu w żaden sposób. Wtedy neurochirurg może zadecydować o zabiegu chirurgicznym. Proszę więc udać się do specjalisty z wynikami badania MRI – to powinno dać odpowiedź na pytanie, czy w Pani przypadku konieczna jest operacja.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.