Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Z czego może wynikać rwący ból pleców w okolicach lędźwiowych?

Od dwóch dni męczy mnie rwący ból pleców w okolicach lędźwiowych po lewej stronie. Jest rwący, bardzo dokucza ustępuje tylko w pozycji leżącej, na plecach z lekko uniesionymi nogami do góry. Przechodzi w dół do nogi i w do środka kręgosłupa. Pół roku temu zdiagnozowano mi dwie wypukliny po lewej stronie w kręgosłupie lędźwiowym ale przez covid lekarz nie zobaczył wyników z rezonansu i nie stosowano leczenia. Czy to możliwe że ból pojawił się od tych wypuklin albo że one urosly i uciskają na coś? Proszę o szybką odpowiedź, żadne leki ani maści nie działają
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie dyskopatia postępuje i wskutek braku leczenia doszło do pogłębienia problemu. Stąd ucisk na struktury nerwowe powodujący dotkliwy ból, który ustępuje tylko w określonej pozycji (tzw. krzesełkowej), która odciąża krążek międzykręgowy.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wypuklina-kregoslupa.

Niestety oznacza to, że konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą w trybie natychmiastowym, ponieważ jest mało prawdopodobne, by Pani dolegliwości same z siebie ustąpiły. W tym wypadku konieczna jest ocena wyniku badania obrazowego, a także wszczęcie leczenia – prawdopodobnie będzie to farmakoterapia oraz rehabilitacje, które powinny zminimalizować dolegliwości.

Więcej na temat leczenia dolegliwości kręgosłupa w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa oraz https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-kregoslupa-ledzwiowego.

Natomiast bagatelizowanie silnego bólu kręgosłupa może powodować brak efektywności leczenia zachowawczego w przyszłości lub nawet konieczność podjęcia leczenia operacyjnego przepukliny kręgosłupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy