Czy ten ból w okolicach pachwiny jest normalny?

Witam miesiąc temu byłem operowany na przepuklinę pachwinową.przez okres 3 miesięcy mam zakaz wysiłku fizycznego zalecam się porad lekarza ale ból nie ustępuje tylko dalej pojawia się w okolicach pachwiny czy to normalne bardzo proszę o odp.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powinien się Pan zgłosić do chirurga, który wykonał zabieg, ponieważ trudno powiedzieć coś konkretnego bez wglądu w dokumentację medyczną.

Natomiast faktycznie operacja przepukliny pachwinowej nie jest zabiegiem mocno obciążającym – zazwyczaj już po 2-3 dniach od zabiegu pacjent powinien przestać odczuwać dotkliwy ból, zaś po tygodniu – wraca do normalnego funkcjonowania z zachowaniem zasad ostrożności. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-objawy-leczenie.

Natomiast odczuwanie bólu przez nawet 3 miesiące od momentu operacji jest możliwe, ponieważ proces regeneracji tkanek trwa – łącznie okres rekonwalescencji i powrotu do pełnej sprawności fizycznej to właśnie około 3 miesięcy. Już wcześniej z kolei należy podjąć aktywność fizyczną zgodnie z zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty. O leczeniu przepukliny może Pan przeczytać w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-przepuklin.

Jeżeli ból nie jest dotkliwy, nagły, rwący czy zwiększający swe natężenie, to prawdopodobnie nie ma Pan powodu do obaw. Najczęstszymi dolegliwościami obecnymi w miesiąc po zabiegu usunięcia przepukliny pachwinowej są mrowienie, drętwienie czy tępy ból, zwłaszcza podczas schylania się czy podnoszenia przedmiotów.

Obszerne omówienie problematyki przepuklin odnajdzie Pan także w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-i-brzuszna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.