Do jakiego specjalisty się udać z tym problemem?
Spondyloza ledźwiowa ,dyskopatia L5-S1,L4-L5,w małym stopniu L3-L4.Torbiele Tarlova S2-S3.Wnioski z rezonansu.Do jakiego specjalust się zwrocic

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
spondyloza i dyskopatia to choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa polegające na wystąpieniu patologicznych zmian w obrębie m.in. krążka międzykręgowego – w Pani przypadku na odcinku lędźwiowym. Jeśli jest Pani zainteresowana, to w naszych artykułach znajduje się więcej szczegółów na temat spondylozy i dyskopatii: https://portal.abczdrowie.pl/spondyloza oraz tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia.
W zależności od nasilenia dolegliwości typowych dla choroby leczenie opiera się na rehabilitacji, farmakoterapii, a w sytuacji gdy zmiany są rozległe bądź leczenie zachowawcze nie przynosi spodziewanego rezultatu można rozważyć leczenie operacyjne. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacja-dyskopatii-wskazania-opis-zabiegu-powiklania.
W związku z tym może Pani skonsultować wyniki badań z ortopedą, neurologiem specjalizującym się w schorzeniach kręgosłupa bądź z neurochirurgiem.