Wyjaśnienie wyników MR kręgosłupa lędźwiowego u 32-latki
Proszę o wyjaśnienie wyników MR kręgosłupa lędzwiowego: Pogłębienie lordozy,cechy sacrum acutum Drobne torbielki oponowe okołonerwowe S2/S3 po 4-5mm Obustronnie z przewagą strony prawej torbielki około korzeniowe Tarlova, wielkości 7 mm Na poziomie L3-L4 bulging 0,19, szerokość kanału 1,90cm Na poziomie L4-L5 bulging 0,15, szerokość kanału 1,65cm Na poziomie L5-S1 bulging 0,30, szerokość kanału 1, 45cm

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.
Witam serdeczni,
Wynik może świadczyć o chorobie krążka kręgowego czyli dyskopatii. Zobrazował również torbiel. Wskazana jest konsultacja z neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.