Co oznacza wynik MR kręgosłupa 54-latki?
Badanie MR wykazało nieznaczne koncentryczne wypukliny krążków m/k L3/L4,L4/L5 i L5/S1.Danych dla konfliktu krążkowo-korzeniowego nie stwierdza się. Zaznaczone zmiany zwyr. stawów międzykr. na poziomie L5/S1. Wymiary kanału kręgowego w granicach normy. Torbielka okołokorzeniowa na poz S2 po str. prawej 10 mm. W MR sprzed roku widoczny był pęknięty pierścień włóknisty, czy się przez ten czas zregenerował ? torb. była 7mm a teraz 10mm, czy to może być przyczyną moich piekących bóli po pr stronie.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczna ocena przez neurologa lacznie powyższego wyniku i badania lekarskiego