Co oznacza wynik MR kręgosłupa 54-latki?

Badanie MR wykazało nieznaczne koncentryczne wypukliny krążków m/k L3/L4,L4/L5 i L5/S1.Danych dla konfliktu krążkowo-korzeniowego nie stwierdza się. Zaznaczone zmiany zwyr. stawów międzykr. na poziomie L5/S1. Wymiary kanału kręgowego w granicach normy. Torbielka okołokorzeniowa na poz S2 po str. prawej 10 mm. W MR sprzed roku widoczny był pęknięty pierścień włóknisty, czy się przez ten czas zregenerował ? torb. była 7mm a teraz 10mm, czy to może być przyczyną moich piekących bóli po pr stronie.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez neurologa lacznie powyższego wyniku i badania lekarskiego