Czy mam iść do innego lekarza z tym bólem pleców?

Witam mam bóle na dole pleców to chyba odcinek lędźwiowego a lekarz przez telefon nie badając mnie przepisał mi tabletki na receptę. Czy powinienem iść do innego lekarza który mnie zbada czy cos?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podał Pan za mało istotnych informacji – od jak dawna bolą Pana plecy, w którym miejscu, jak bardzo nasilony jest to ból oraz czy dokuczają Panu dodatkowe dolegliwości. Odsyłam do artykułu wymieniającego najbardziej powszechne dolegliwości kręgosłupa: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Natomiast standardowe leczenie bólu kręgosłupa wynikającego z przeciążenia, urazu czy drobnych zmian zwyrodnieniowych zazwyczaj rozpoczyna się od podania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, by zmniejszyć obrzęk tkanek, a tym samym zniwelować ból. Jeśli ten nie minie lub nawet nasili się, konieczna będzie szersza diagnostyka i wizyta u ortopedy. Proszę się zapoznać z tą infografiką, wskazuje niektóre choroby związane z bólem pleców w ich dolnej części: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-o-jakich-moze-swiadczyc-bol-plecow.

Podstawowym badaniem jest RTG kręgosłupa, jednak lekarz może po badaniu fizykalnym zdecydować się na tomografię komputerową lub nawet rezonans magnetyczny. Potem, w zależności od rozpoznanego schorzenia, zleca farmakoterapię i rehabilitacje. Więcej informacji o bólu kręgosłupa lędźwiowego i jego leczeniu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.