Co mogą znaczyć mocne bóle pleców w moim wieku?

Mocne bóle pleców w młodym wieku? Mimo młodego wieku (19) występują u mnie bardzo mocne bóle pleców. Bóle często trwają kilka dni i nie pozwalają wstać z łóżka. Nie jestem. m w stanie nic zrobić w tym czasie. Jaka może być tego przyczyna?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn bólu pleców może być wiele – poczynając od bólu kręgosłupa z powodu urazów, zwyrodnień czy tzw. ataku korzonków, aż po bóle nerek. Niestety nie doprecyzowała Pani, gdzie dokładnie umiejscowiony jest ból (odcinek lędźwiowy kręgosłupa, piersiowy, szyjny) i jaki jest jego charakter (tępy, ostry, pulsujący, promieniujący na bok, pośladki itd.), zatem trudno domniemywać jego przyczyny. Tutaj odnajdzie Pani kilka schorzeń manifestujących się bólami pleców: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-o-jakich-moze-swiadczyc-bol-plecow.

W przypadku gdy ból jest tak silny, że nie pozwala na normalne funkcjonowanie, konieczne są niezwłoczne konsultacje lekarskie – badanie fizykalne być może wykluczy chociaż część chorób, które mogą wiązać się z bólami pleców. Następnym krokiem będzie szersza diagnostyka – np. USG jamy brzusznej czy RTG klatki piersiowej, kręgosłupa i inne.

Proszę pamiętać, że wiek nie oznacza braku problemów zdrowotnych, a zwyrodnienia i choroby kręgosłupa mogą, wbrew obiegowej opinii, wystąpić nawet u młodych osób. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.