Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą znaczyć silne bóle pleców poniżej łopatek?

Witam mam silne bóle pleców poniżej lopatek od ponad roku utrzymujące się od kilku do kilkunastu godzin proszę o porade
MĘŻCZYZNA, 51 LAT 8 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ponieważ podał Pan za mało szczegółów, nie sposób precyzyjnie udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.

Przyczyn bólu w okolicach łopatek może być co najmniej kilka – najbardziej powszechną jest zwyrodnienie lub uraz czy inne choroby kręgosłupa w odcinku piersiowym. Najczęściej tępy i przeszywający ból jest wówczas umiejscowiony w prawej łopatce, skąd może promieniować na całe plecy. Sugeruję wizytę u ortopedy lub fizjoterapeuty – wskazane byłoby wykonanie badań (RTG, tomografia komputerowa, MRI) w celu określenia przyczyny. Jeżeli potwierdzi się hipoteza o chorobie kręgosłupa, wówczas specjalista może określić metodę leczenia – najczęściej np. w chorobach zwyrodnieniowych jest to farmakoterapia oraz rehabilitacje. Więcej o chorobach kręgosłupa dowie się Pan z tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/budowa-kregoslupa-u-czlowieka.

Bóle w tej okolicy mogą także znamionować dolegliwości układu oddechowego, ale też choroby serca, a także choroby stawu barkowego. Jeżeli ból utrzymuje się ponad rok i jest uciążliwy, to sugeruję, by nie zwlekał Pan dłużej z wizytą u lekarza – na początek może Pan skierować się do lekarza rodzinnego z Pana przychodni POZ, który odpowiednio pokieruje dalszą diagnostyką.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow-miedzy-lopatkami-co-oznacza-przyczyny-leczenie oraz artykuł dostępny w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy