Na co wskazują bóle okolic łopatek?
Witam, mama ma 62 lata , dw tygodnie temu poślizgnęła się i upadła z impetem na plecy , od tej pory cały czas odczuwam bol w okolicy łopatek i poniżej w okolicy prawej nerki, bol też promieniuje do klatki piersiowej , ma wrażenie jakby ucisku, od razu zrobione było rtg które nie wykazało nic, czekamy również na wynik tomogarfu , lekarz na pierwszy rzut oka stwierdził że na tomografia nie widzi żadnych istotnych zmian, jak dlugo taki bol się może utrzymywać to już 2 tydzień

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Bardzo dobrze, że wykonano już pewną diagnostykę, aby wykluczyć poważniejsze skutki upadku. Prawdopodobnie tak silny ból związany jest ze stłuczeniem mięśni, wrażliwych na bodźce bólowe.
Czasami po takim urazie może dojść do uszkodzenia narządów wewnętrznych, jednak na pewno byłoby to uchwycone w badaniu obrazowym.
Zalecamy jednak ponowną konsultację z lekarzem internistą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu: przepisaniu właściwych preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Można również wypróbować maści przeciwzapalne do stosowania miejscowo na bolące miejsca.
Życzymy Pani mamie szybkiego powrotu do zdrowia!
Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym
https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie
A odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem: