Czy powinnam się jednak udać do lekarza po tym upadku?

Dzień dobry. Wczoraj upadłam całym ciałem do tyłu i mocno uderzyłam glową o plytki. Po upadku przez jakiś czas bolała mnie glowa i byłam bardzo senna. Dziś glowa boli mnie w miejscu uderzenia podczas dotyku. Natomiast doszedł silny ból szyji który się nasila. Nie byłam z tym u lekarza ponieważ nie straciłam przytomności ani nie mialam typowych objawów wstrząsu mózgu. Czy powinnam jednak udać się do lekarza ?
KOBIETA, 38 LAT około miesiąca temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

podczas upadku może dojść nie tylko do utraty przytomności czy wstrząśnienia mózgu, ale również do różnych urazów. Warto więc, aby przebadał Panią lekarz i wykluczył ich wystąpienie.

Silne uderzenie głową o płytki skutkuje w tym momencie bólem tej okolicy. Ból szyi natomiast może świadczyć o uszkodzeniu odcinka szyjnego kręgosłupa. Dolegliwości bólowe w tym miejscu często są następstwem wypadków drogowych, podczas których dochodzi do nagłego szarpnięcia i wygięcia głowy. Uraz ten określa się mianem whiplash.

Wskazane więc byłoby wykonanie badania obrazowego czaszki i kręgosłupa, ale w pierwszej kolejności proszę udać się do specjalisty.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-glowy-i-szyi-po-upadku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-szyi-po-upadku-i-uczucie-ucisku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bol-szyi-po-upadku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-szyi-po-upadku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy