Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Do jakiego lekarza się udać z tym bólem u córki po upadku?

Witam, Córka mocno upadła na pupę .. z bólu zrobiła się sina i narzeka , ze boli ja brzuszek po bokach .. do jakiego lekarza się udać?
KOBIETA, 31 LAT około miesiąca temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu. W razie potrzeby on pokieruje Panią dalej. Ważne, aby sprawdzić, czy upadek nie spowodował jakichś zmian.

Być może doszło do urazu, który skutkuje bólem brzucha u dziecka.

Nie wspomina Pani, w jakim wieku jest córka. Generalnie, każdy z pozoru niegroźny upadek u dziecka może doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Najczęściej dochodzi do urazów śledziony, trzustki, wątroby, pęcherza moczowego czy jelit.

W związku z tym niezbędna jest wizyta u lekarza, aby ocenić, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. Proszę nie czekać.

Pytania o ból brzucha po upadku znajdują się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-narzadow-wewnetrznych-po-upadku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-brzucha-ma-zwiazek-z-upadkiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy