Co robić z tym bólem pleców po ciąży?
Bardzo proszę o poradę. Od jakiegoś czasu odczuwam ból po lewej stronie pleców, promieniuje do talerza biodrowego i podżebrza, 7 miesiecy temu urodziłam dziecko , porod SN, odczuwałam ból ktegoslupa ledzwiowego dość długo po ciazy, czy bóle które opisuje powyżej mogą mieć związek z porodem? Dodam, że nie USG doppler jamy brzusznej wykryto u mnie torbiel śledziony we wnece ze zwapniona ścianą o wym 37mm×35mm oraz druga w lewym biegunie 6mm. Nigdy wcześniej nie odczuwałam żadnych dolegliwości bólowych w tych okolicach. Czy moje bóle mogą wynikać z przeciążenia np nosząc i trzymając dziecko?

KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
odczuwane przez Panią dolegliwości bólowe mogą mieć związek z porodem oraz wynikać z przeciążenia. W obecnej sytuacji najlepiej będzie udać się do lekarza i wykonać badania w tym kierunku, by ocenić stan kręgosłupa.
Po zapoznaniu z wynikami badań lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie. Być może przydatna będzie fizjoterapia bądź rehabilitacja.