Czym może być spowodowany ból pleców po urodzeniu dziecka?

Witam. Moim problemem jest silny ból z prawej strony pleców na dole i w pasie tzn z boku. Bol nasila się podczas poruszania, brania głębokiego wdechu, a najbardziej gdy staje na prawej nodze aby np ubrać spodnie. Boli również gdy dotykam ta okolice. Dodam że ból ten pojawił się już 2 miesiące temu ale ustal a teraz powrócił z podwójną mocą. 3 miesiące temu urodziłam dziecko ale z pewnych względów nie byłam jeszcze na badaniu kontrolnym u ginekologa, a do lekarza mogę zgłosić się dopiero za 7 dni

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny ginekologiczne, może występować także z powodu skrzywienia kręgosłupa czy innych zmian w kręgosłupie.
Pozdrawiam