Co może być przyczyną bólu pod pachami?
bóle pod pachami i w okolicach? Około dwa miesiące temu pojawiła się opuchlizna pod obojczykiem nad piersią był obrzęk u góry i w okolicach pachy z lewej strony byłam i lekarza i na USG nic nie wykryło byłam również u ginekologa również nic teraz odczuwam bóle pod pachą z prawej strony i w okolicach. Co może być przyczyną bólu?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe odczuwane pod pachami lub w ich okolicach mogą być związane z nadwyrężeniem mięśni, urazem dołu pachowego lub zapaleniem mieszków włosowych. Czasem ból pod pachą ma związek z odcinkiem szyjnym kręgosłupa lub jest efektem promieniowania bólu z innego narządu.
Jeśli mimo upływu czasu, dolegliwości bólowe nadal utrzymują się, to konieczne jest poszerzenie diagnostyki w tym kierunku. Proszę ponownie odwiedzić lekarza, który zaleci dalsze postępowanie.
Poniżej umieszczamy pytania o podobnej tematyce:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchlizna-nad-obojczykiem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-pod-pachami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-zgrubienie-pod-pachami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-wezlow-chlonnych-pod-pachami.