Czy to może sygnalizować jakieś zapalenie?

Dzień dobry od ok 4 dni mam stan podgorączkowy 37,1 oprócz kłucia pod lewą pachą i oraz bólu po wyżej kostki lewej nogi nic mi nie dolega, czy powinnam się martwić? Czy może to być jakieś zapalenie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stan podgorączkowy nie jest duży, natomiast przyczyn bólu pod pachą może być wiele. Wśród nich wyróżnić możemy: nadwyrężenie mięśni zwane potocznie zakwasami, uraz dołu pachowego, zapalenie mieszków włosowych czy reakcja alergiczna np. na nowy kosmetyk.

Czasem zdarza się, że ból ten promieniuje i dotyczy innego narządu (np. serca), sugeruje problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa lub związany jest z powiększonymi węzłami chłonnymi. Wówczas przyczyną są infekcje bakteryjne, wirusowe lub pasożytnicze, a czasem po prostu zwykłe przeziębienie.

Jak Pani widzi, przyczyn może być naprawdę wiele, dlatego jeśli dolegliwości te będą utrzymywały się dłużej, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-pod-lewa-lopatka-i-pacha, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-pod-lewa-pacha-a-uzywanie-antyperspirantu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-klujacy-bol-pod-lewa-pacha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.