Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może świadczyć o ciąży mimo negatywnego testu?

Witam przedłużył mi się okres o dwa dni w przed ostatni dzień okresu uprawiałam seks bez zabezpieczenia stosunek przerywany partner nie skończył we mnie . Od początku okresu boli mnie brzuch . Zakończył mi się okres a bóle dalej nie ustały boli mnie strasznie podbrzusze na chwilę przestaje i pobolewa znowu minął już tydzień , a ból dalej jest czy to może być ciąża. Wykonałam nawet test ciążowy , ale jest negatywny .
KOBIETA, 19 LAT 2 tygodnie temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ryzyko ciąży w Pani przypadku jest mało prawdopodobne.

Ból brzucha w trakcie okresu to najczęściej występująca dolegliwość związana ze skurczami macicy. Bywa jednak, że bóle podbrzusza występują także przed i po menstruacji. Ból brzucha odczuwany przed miesiączką to jeden z objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, natomiast ból po okresie może być sygnałem choroby.

Przyczyn bólu podbrzusza po menstruacji jest wiele. Wśród nich wyróżnić można endometriozę, zapalenie przydatków lub choroby układu moczowego. W związku z tym konieczna jest wizyta u ginekologa w celu postawienia diagnozy.

Podobne pytania dotyczące bólu po okresie pojawiały się już w naszym serwisie. Linki do nich znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-uplawy-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-i-bol-brzucha-u-osoby-po-okresie.

Pytania o współżycie w przedostatni dzień okresu i ryzyko ciąży znajdują się tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-z-chlopakiem-w-przedostatni-dzien-okresu-a-mozliwosc-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-ze-moja-dziewczyna-mogla-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy